Psycholog WarszawaGotowe na ... 5
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Gotowe na ... 5

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Gotowe na ... 5 on Pią Kwi 16, 2010 2:53 am

Część osób uważa, że pro ana nie jest problemem, bo przecież nie można zarazić się anoreksją. Zarazić tak jak grypą nie można, natomiast zostało naukowo udowodnione, że chora na anoreksję osoba w rodzinie lub otoczeniu jest czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania kolejnej osoby z tego samego kręgu. Badania wykazały także, że regularne odwiedzanie stron pro ana zdecydowanie utrudnia terapię osób z anoreksją, a także może być czynnikiem wyzwalającym zachowania z kręgu zaburzeń odżywiania.

Należy postawić pytanie – co zrobić ze stronami pro ana, jak się do nich odnosić? Wg istniejącego w Polsce prawa strony promujące anoreksję jako styl życia nie są nielegalne. Jeżeli firmy świadczące usługi hostingowe usuwają tego typu strony ze swoich serwerów, to tylko dlatego, aby nie popsuć swojej reputacji. Organizacje zajmujące się bezpieczeństwem dzieci w internecie uznają strony pro ana za potencjalnie niebezpieczne, jednak są zbyt pochłonięte zwalczaniem pedofilii, pornografii i wyłudzania danych osobowych, by kontrolować zjawisko pro ana w polskiej sieci. Zatem cała odpowiedzialność za efekty stron pro ana spoczywa de facto na rodzicach. Tyle, że większość orędowniczek pro ana działa w ukryciu przed rodzicami, którzy są kompletnie nieświadomi w jaki sposób odchudzają się ich córki. Dopóki nie jest za późno.

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach