Psycholog WarszawaJak jest jadłowstręt psychiczny zdiagnozowany?
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Jak jest jadłowstręt psychiczny zdiagnozowany?

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Jak jest jadłowstręt psychiczny zdiagnozowany?

Jadłowstręt psychiczny może być trudnym schorzeniem do zdiagnozowania, ponieważ osoby z anoreksją często starają się ukryć choroby. Odmowa i tajemnicy często towarzyszą inne objawy. Jest to nietypowe dla osoby z anoreksją, aby szukać profesjonalnej pomocy, ponieważ osoba zwykle nie przyjmuje, że ona lub on ma problem (Denial). W wielu przypadkach rzeczywista diagnoza nie jest aż powikłań rozwinęły. Jednostka jest często przedstawiane do wglądu zawodowej przez członków rodziny tylko po oznaczonych utrata wagi nastąpiła. Kiedy anorektycy wreszcie do wiadomości opieki zdrowotnej zawodowego, często brakuje im wgląd w ich problem mimo że poważnie niedożywionych i może być zawodna w zakresie dostarczania rzetelnych informacji. Dlatego też często konieczne jest uzyskanie informacji od rodziców, współmałżonków, lub innymi członkami rodziny w celu oceny stopnia utraty wagi i stopnia zaburzenia. Pracownicy służby zdrowia czasami podawać kwestionariusze do anoreksji w ramach badań przesiewowych w kierunku choroby.

Objawy zapowiadające rozwój anoreksji lub jeden z innych zaburzeń odżywiania to nadmierne zainteresowanie dietą i szczupłą figurę. Jednym z przykładów takiego zainteresowania obejmuje ruch o nazwie "thinspiration", który promuje ekstremalną szczupłości jako wybór stylu życia, a nie jako objaw choroby. Istnieje wiele stron internetowych, które starają się inspirować innym kierunku skrajnego szczupłej sylwetki przez wyposażony w informacje na temat realizacji tego celu, zdjęcia znanych osobistości, w bardzo cienkich i referencje, a także przed i po zdjęcia osób, które przypisują ekstremalnej szczupłości.

Rzeczywiste kryteria anoreksji występują w Diagnostic and Statistical Manual American Psychiatric Association of Mental Disorders, Wydanie czwarte, wersja tekstu (DSM-IV-TR).

Istnieją cztery podstawowe kryteria rozpoznania jadłowstrętu psychicznego, które są charakterystyczne dla:

Odmowa utrzymania ciężaru ciała na lub powyżej minimalnie normalnej wagi dla wieku i wzrostu (utrzymanie masy ciała mniej niż 85% oczekiwanej wagi)


Intensywny lęk przed przybraniem na wadze lub staje się tłuszcz, nawet jeśli osoba jest niedowagę


Postrzeganie siebie, że jest rażąco zniekształcony, nadmierny nacisk na masę ciała w samoocenie i utrata masy ciała, który jest albo zminimalizować lub całkowicie nie przyznał


U kobiet, które już rozpoczęły cykl menstruacyjny, co najmniej trzy kolejne okresy celny (brak miesiączki) lub miesiączki występują tylko po Hormon jest podawany.

DSM-IV-TR dodatkowo określa dwa podtypy jadłowstrętu psychicznego. W typie binge-eating/purging, osoba regularnie angażuje się w obżarstwa lub oczyszczenie zachowań, która obejmuje self-wymiotowanie lub nadużycia przeczyszczające, leki moczopędne lub lewatywy podczas obecnego epizodu anoreksji. W ograniczające typu, jednostka poważnie ogranicza przyjmowanie pokarmu, ale nie regularnie angażują się w zachowania widoczne w binge-jedzenia typu.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach