Psycholog WarszawaJakie są objawy anoreksji
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Jakie są objawy anoreksji

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Jakie są objawy anoreksji on Pią Kwi 13, 2012 9:18 pm

Admin


Admin
Jakie są objawy anoreksji i znaków (fizyczny)?

Większość powikłań jadłowstrętu psychicznego wynikają z głodu. Kilka narządów oszczędził postępujące pogorszenie, spowodowane anoreksją.

Serca i układu krążenia: Chociaż nie zagrażających życiu, niezwykle powolny rytm serca (bradykardia) oraz niezwykle niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie tętnicze) są częstymi objawami głodu i są często związane z anoreksją. Większe znaczenie mają zaburzenia rytmu serca (arytmia). Zmniejszenie zdolności do pracy serca wiąże się z ciężką utrata masy ciała i głodu.


Powikłania są również związane z anoreksją. Zaparcia i bóle brzucha są najczęstsze objawy. Tempo, w jakim pokarm jest wchłaniany do organizmu ulega spowolnieniu. Głód i nadużywanie środków przeczyszczających może poważnie zakłócić normalne funkcje organizmu uczestniczących w procesie eliminacji. Podczas gdy funkcja wątroby jest powszechnie uznane za normalne, istnieją dowody na to, że niektóre osoby z anoreksją rozwijać zmiany w poziomie enzymów i ogólnej uszkodzenia wątroby.


Gruczołową (hormonalny) System w organizmie jest głęboko dotknięte anoreksją. Złożone procesy fizyczne i chemiczne związane z utrzymaniem życia może być zakłócony, z poważnymi konsekwencjami. Zaburzenia cyklu miesiączkowego są częste, a wtórny brak miesiączki (brak miesiączki) dotyka około 90% dorastających dziewcząt z anoreksją. Miesiączki zwykle wrócić z przyrostem masy ciała i leczenia sukces. Hormonalnymi występują u mężczyzn z anoreksją, jak również. Ciągłe restrykcyjne jedzenie może oszukać tarczycę do myślenia, że ​​organizm jest głodny, powodując spowolnienie w próbie zachowania kalorii. Kiedy anoreksja występuje w człowieku, który także ma cukrzyca (tendencja do bardzo wysokich poziomów cukru we krwi), ryzyko zgonu jest większe niż u ludzi, którzy albo anoreksję lub cukrzyca sam.


Nerkach () funkcja może wyglądać normalnie. Istnieją jednak znaczące zmiany w czynności nerek u wielu osób z anoreksją, powodując zwiększenie lub zmniejszenie oddawania moczu lub potencjalnie śmiertelnych niedobór potasu. Moczówka prosta, charakteryzuje się nadmiernym oddawaniem moczu i pragnienie ekstremalnych, występuje również w anoreksji.


Utrata gęstości kości (osteopenia lub rozrzedzenie kości) jest istotnym powikłaniem anoreksji, ponieważ kobiety nabyć 40% -60% ich masy kostnej w okresie dorastania. Badania wykazały, że utrata masy kostnej może nastąpić dość szybko u dziewcząt z anoreksją. Podczas gdy niektóre badania wykazały, że gęstość kości może zostać przywrócone, jeśli ogólny stan zdrowia poprawia i anoreksja jest skutecznie leczone, inne badania sugerują, że zwiększone ryzyko wystąpienia złamań może utrzymywać się w późniejszym życiu.


Anorektycy, którzy korzystają z większej ilości środków przeczyszczających lub którzy często wymiocin zagrożone są zaburzenia elektrolitowe, która może mieć groźne dla życia konsekwencje.


Niedokrwistość często znaleźć w anorektycznych pacjentów. Oprócz posiadania mniejszej ilości krwinek czerwonych, ludzie z anoreksją mają zwykle mniejsze liczby białych krwinek, które odgrywają ważną rolę w ochronie organizmu przed infekcjami rozwijających się. Stłumiony odporność i wysokie ryzyko zakażenia istnieje podejrzenie, ale nie udowodnione klinicznie.


Wbrew temu, co można było oczekiwać, jadłowstręt psychiczny wiąże się z wysokim poziomem cholesterolu całkowitego.


Fizyczne objawy, inne niż oczywistej utraty wagi, można zobaczyć. Anoreksja może powodować suchą, łuszczącą się skórę, która przybiera żółty odcień. Dobrze, puszyste włosy rosną na twarzy, pleców, ramion i nóg. Pomimo tego nowego wzrostu włosów, utrata włosów na głowie nie jest niczym niezwykłym. Paznokcie mogą stać się kruche. Częste wymioty mogą erozji szkliwa i ostatecznie doprowadzić do utraty zębów. Osoby z anoreksją mogą także rozwijać kłopot z utrzymaniem stałej temperaturze ciała.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach