Psycholog WarszawaJakie jest rokowanie (wynik) z anoreksji?
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Jakie jest rokowanie (wynik) z anoreksji?

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Jakie jest rokowanie (wynik) z anoreksji? on Pią Kwi 13, 2012 9:20 pm

Admin


Admin
Jakie jest rokowanie (wynik) z anoreksji?

Anoreksja jest jedną z zaburzeniami psychicznymi, które mają najwyższy wskaźnik śmiertelności z szacowany 6% ofiar anoreksja umiera z powodu komplikacji choroby. Najczęstszymi przyczynami śmierci u osób z anoreksją są medyczne komplikacje stanu, w tym zatrzymania akcji serca i zaburzenia równowagi elektrolitowej. Samobójstwo jest także przyczyną zgonu u osób z anoreksją. W przypadku braku jakiejkolwiek choroby współistniejącej osobowości młodszych osób z anoreksją często lepiej czasem niż ich starsi koledzy.

Wczesna diagnoza i leczenie mogą poprawić ogólną rokowanie u osoby z anoreksją. Mimo większość psychiatryczne leki mające niewielki wpływ na objawy, które są charakterystyczne dla anoreksji, poprawa objawów związanych (np. lęk i depresja) może mieć silny, pozytywny wpływ na poprawę, że osoby z pokazu jadłowstrętu czasie. Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia, około połowa osób dotkniętych chorobą pozwoli na całkowite wyzdrowienie. Niektórzy ludzie doświadczają wahania wzór przyrost masy ciała następuje nawrót choroby, podczas gdy inni doświadczają stopniowo pogarszającą przebieg choroby przez wiele lat, a jeszcze inni nigdy w pełni odzyskać. Szacuje się, że około 20% osób z anoreksją pozostają przewlekle chorych z chorobą.

Jak wiele innych uzależnień, zajmuje dzień-to-day starań, aby kontrolować skłonność do nawrotów. Wiele osób będzie wymagać ciągłego leczenia anoreksji w ciągu kilku lat, a niektóre mogą wymagać leczenia na całym ich życiu. Czynniki, które wydają się trudne do przewidzenia więcej wyjście z anoreksji to wymioty i inne zachowania oczyszczających, bulimia i objawy obsesyjne zaburzenia osobowości. Im dłużej trwa choroba, tym trudniej jest traktować jako dobrze.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach