Psycholog WarszawaJadłowstręt psychiczny w skrócie
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Jadłowstręt psychiczny w skrócie

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Jadłowstręt psychiczny w skrócie on Pią Kwi 13, 2012 9:22 pm

Admin


Admin
Jadłowstręt psychiczny w skrócie

Jadłowstręt psychiczny jest zaburzeniem odżywiania, a co ważniejsze, psychologiczne zaburzenia.
Przyczyną anoreksji nie zostało ostatecznie ustalone, ale poczucie własnej wartości i obraz samego siebie problemy, społeczne naciski, a także czynniki genetyczne prawdopodobnie każdy odgrywać pewną rolę.
Anoreksja dotyka kobiety znacznie częściej niż mężczyźni i występuje najczęściej u nastoletnich dziewczynek.
Anoreksja ma tendencję do wpływu na średnich i wyższych klas społeczno-ekonomicznych i Kaukazu więcej niż mniej uprzywilejowanych klas i mniejszości etnicznych w Stanach Zjednoczonych.
Zaburzenie dotyka około 1% dorastających dziewcząt i około 0,3% mężczyzn w USA
Osoby z anoreksją wykazują zachowania kompulsywne, może stać się obsesją jedzenia, a często wykazują zachowań zgodnych z innych uzależnień w ich wysiłkach na rzecz nadmiernie kontrolują ich spożycia i wagi.
Mężczyźni z anoreksją częściej mają także inne problemy psychologiczne; dotknięte kobiety wydają się być bardziej perfekcjonistyczny i być bardziej niezadowolony z ich ciał.
Dzieci i młodzież z anoreksją są narażone na ryzyko spowolnienia ich wzrostu i rozwoju.
Ekstremalne diety i odchudzanie z anoreksją może prowadzić do potencjalnie śmiertelnego stopnia niedożywienia.
Inne możliwe skutki anoreksji obejmują zaburzenia rytmu serca, nieprawidłowości w budowie układu pokarmowego i utraty masy kostnej gęstości, niedokrwistość i hormonalne i elektrolitów nierównowagi.
Biorąc pod uwagę częstość występowania odmowy objawów przez osoby z anoreksją, zbierając informacje z bliskich cierpiącego anoreksja jest ważne w diagnostyce i leczeniu choroby.
Większość leków w leczeniu objawów, które są związane z anoreksją znacznie lepiej niż one dotyczą specyficznych objawów anoreksji sami.
Leczenie anoreksji musi koncentrować się na czymś więcej niż tylko przyrost masy ciała i często wiąże się z kombinacji indywidualnych, grup i psychoterapii rodzin oprócz poradnictwa żywieniowego.
Model Maudsley terapii rodzinnej, w której rodzina aktywnie uczestniczy w pomocy ich umiłował jeden osiągnięcia bardziej zdrową wagę, jest uważany za najbardziej skuteczna metoda terapii rodzinnej w leczeniu anoreksji u młodzieży.
Rokowanie anoreksji jest zmienna, ze niektórzy ludzie co na całkowite wyzdrowienie. Inni doświadczają wahania wzór przyrost masy ciała następuje nawrót choroby, albo stopniowo pogarszającym przebieg przez wiele lat.
Jak wiele innych uzależnień, zajmuje dzień-to-day starań, aby kontrolować Zachęcam do nawrotu choroby, a leczenie może być potrzebna na zasadzie długoterminowej.
Większa wiedza na temat przyczyn i sposobów leczenia anoreksji pozostają przedmiotem trwających badań w wysiłkach na rzecz poprawy wyników poszczególnych osób z tym zaburzeniem.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach