Psycholog WarszawaPodzbiór nastolatków, którzy są temperament niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Podzbiór nastolatków, którzy są temperament niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Podzbiór nastolatków, którzy są temperament niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami odpowiednich do wieku bez ekstremalnych nagroda-poszukuje zachowania (cienkość) mogą być podatne na anoreksji. [10]
Niedożywienie po własnej śmierci głodowej prowadzi do niedoboru białka i zaburzenia wielu narządów. Oprócz hipoglikemii i niedobór witamin, wyniki głodowe w wydaniu endogennych opioidów, hiperkortyzolemią, a także wstrzymanie czynności tarczycy.
Neuroendokrynny wynikiem zaburzenia w opóźnionego dojrzewania, brak miesiączki, brak jajeczkowania, niskich stanach estrogenów, zwiększenie hormonu wzrostu, zmniejszenie hormonu antydiuretycznego i hypercarotenemia i hipotermię. [11] obniżony poziom gonadotropiny i hipogonadyzm może wystąpić u mężczyzn, którzy ponieśli.
Działanie na układ krążenia to wypadaniem płatka zastawki dwudzielnej, w nadkomorowych i rytmu serca komorowych, zespół wydłużonego odstępu QT, bradykardia, hipotonia ortostatyczna, i szok z powodu zastoinowej niewydolności serca. [12, 13]
Nerek zaburzenia obejmują zmniejszenie filtracji kłębuszkowej (GFR), podwyższone azotu mocznikowego we krwi (BUN), obrzęki, kwasica z odwodnieniem, hipokaliemia hypochloremic zasadowica z wymiotami i hiperaldosteronizmu.
Żołądka i ustalenia są zaparcia, opóźnione opróżnianie żołądka i żołądka rozszerzenie i pęknięcie podczas jedzenia binge. Pacjenci, którzy wywoływać wymiotów rozwijać erozji zębów szkliwo i podniebienia uraz, powiększone parotids i zapalenie przełyku, Mallory-Weiss zmian, i podwyższony poziom transaminaz r. Przypadki tętnicy krezkowej górnej (SMA) zespół od utraty dootrzewnowym tłuszczu w AN, jak i pęknięcia żołądka z objadaniem się i wymiotowania, co prowadzi do odmy i odmy otrzewnowej, zostały zgłoszone. [14, 15]
Jadłowstręt psychiczny jest Złożona mieszanina biologicznych, psychologicznych i społecznych czynników, które niszczących fizyczne i psychiczne konsekwencje.
Twin badania sugerują, istnieje 50-80% genetyczny wkład, który w połączeniu ze środowiskiem wysokiego ryzyka, predysponuje do rozwoju anoreksji. Stawia jadłowstręt psychiczny o podobnej szacunków dziedziczność by, że z choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii.
Profil psychologiczny często demonstruje przedchorobowego zaburzeń lękowych, jak również bardziej poważne zaburzeń afektywnych, takich jak dużej depresji i zaburzeń dysthymic. Pacjenci mogą również objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, ze sztywnymi i rytualnych zachowań żywieniowych.
Wskaźnik przynajmniej jednokrotnego zażycia anoreksji w Stanach Zjednoczonych szacuje się na 0.3-1%, jednak niektóre badania wykazały stopy aż 4% wśród kobiet. Stawki wśród mężczyzn są szacowane na 0,1%. Aż 5% młodych kobiet wykazują objawy anoreksji, ale nie spełniają pełne kryteria diagnostyczne, a niektóre badania wskazują, zaburzeniami żywienia zachowanie w 13 procent nastolatek w Stanach Zjednoczonych. [5, 6, 7, 16, 17]
Międzynarodowym, jadłowstręt psychiczny występuje we wszystkich krajach rozwiniętych i we wszystkich klasach społeczno-ekonomicznych z podobną częstością w 0.3-1% u kobiet, 0,1% u mężczyzn), jak również w krajach rozwijających się takich jak Chiny i Brazylia. [7]
Rasowych, seksualnych, a związane z wiekiem różnice w częstości występowania
Jadłowstręt psychiczny jest znacznie częstsza w populacji białej niż u ludzi innych ras, ale odnotowano wśród wszystkich ras. Związek między społeczno-klasy i częstości występowania zaburzeń odżywiania nie wykazano w literaturze.
Kobieta-to-męski stosunek 10-20:1 w krajach rozwiniętych. W niektórych zawodach, częstotliwość jest znacznie wyższa wśród mężczyzn (zapasy, bieganie, modelowanie) niż w populacji ogólnej mężczyzn.
Jadłowstręt psychiczny zaobserwowano zarówno bardzo młodych i bardzo starych, ale zaburzenie to przede wszystkim zjawisko dojrzewania i wczesnej dorosłości. Procent osiemdziesiąt pięć chorych ma początek choroby w wieku od 13 do 18 lat. [5, 16, 17, 18] Pacjenci, którzy są starsi w momencie wystąpienia tego zaburzenia mają gorsze rokowanie.
Rokują odzyskanie od anoreksji jest wieloczynnikowa. Ogólnie rokowanie nie zmieniła się znacznie w ciągu ostatnich 50 lat. [1, 19] Około 50% pacjentów będzie odzyskać z leczenia i utrzymania prawidłowej masy, ale często nie bez nawrotów i przy pomocy różnych metod leczenia.
W jednej dużej metaanalizie 47% pacjentów w pełni sprawny; 33% poprawiła się nieco;. I 20% z nich wystąpiła przewlekła, nawracającym anoreksję [20] Pacjenci z późniejszym wiek w chwili wystąpienia zaburzeń, binge-oczyszczającego zachowań i równoczesne zaburzenia nastroju mają gorsze rokowanie dla pełnego zwrotu.
Jadłowstręt psychiczny ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności ze wszystkich zaburzeń psychicznych, ze stopami zgłoszonych od 4-18 proc. [16, 20, 21] Pacjenci z ograniczenia podtyp są bardziej oporne na leczenie i są na wysokie ryzyko zgonu. [ 22 Śmiertelność] jest często z powodu samobójstwa i rzadziej z powodu powikłań głodu.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach