Psycholog Warszawaintymność a anoreksja
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

intymność a anoreksja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 intymność a anoreksja on Pią Kwi 13, 2012 9:29 pm

Admin


Admin
Liczne badania pokazują, że kobiety z anoreksją mają relacyjnej niezadowolenie związane z: słabe dostosowanie małżeńskiej i brak otwartości między partnerami podczas komunikacji, a także ograniczone i niewystarczające doznań seksualnych. Nasza niedawna research4 kwestię, jak kobiety z anorexia nervosa rozwijać znaczenia intymności. Poprosiliśmy kobiety opisują swoje doświadczenia intymności w związkach, w jaki sposób definiują one jakie intymność reprezentowany, a to, czego potrzebowali w swoich romantycznych relacji do intymności. Dla wielu kobiet uczestniczących w badaniu, ich pożądany poziom intymności przekroczyła to, co było rzeczywiście obecny w ich związku.
Elementy intymności, które wynikają z opisami kobiecych odzwierciedla to, co już wiadomo: emocjonalnej i fizycznej bliskości, a także towarzystwa. Emocjonalna bliskość został opisany przez kobiety jako uczucie, że byli na "fali samym" lub "Connected" ze swoim partnerem. Oznacza to, że kobiety czuł bliskość emocjonalną który ma być osiągnięty głównie poprzez wzajemne ujawnienia; poczucie akceptacji przez swojego partnera pozwolił im być autentyczne i wspierać własne ujawnienie w związku. Fizyczna bliskość obejmował zarówno seksualne i nie doznań seksualnych.
Dla wielu kobiet uczestniczących w badaniu, bez doświadczenia seksualne zostały wycenione na doświadczenia seksualne z kobietami, powołując się na brak pożądania i jako głównym ofiarodawcą niska samoocena. Towarzystwo było końcowy element intymności, który był odczuwalny być osiągnięty poprzez działalność rekreacyjna i działania wychowawcze ze swoim partnerem.
Czy kobiety z anorexia nervosa intymności doświadczenia inaczej niż u kobiet bez choroby?
Krótka odpowiedź brzmi: tak i nie! Znaczenie intymności dla kobiet w naszym badaniu było podobieństwa do osób bez zaburzeń odżywiania. Jednakże, intymnych przeżyć tych kobiet, jak również te w innych badaniach często składają ich zaburzeń odżywiania. Na przykład, brak reakcji w relacjach zawarte obawy kobiecym w wyroku lub odrzuceniu związanej z zaburzeniami jedzenia. Ponadto, zmniejszenie lub brak zainteresowania seksualnego może od zmniejszonych poziomu hormonów w wyniku utraty wagi.
Dokąd pójdziemy stąd?
Jako całość, badania sugerują, że podczas gdy kobiety z anorexia nervosa niezadowolenia raportu w swoich związkach intymnych, ale także posiada odpowiednie doświadczenia. To sugeruje, że te kobiety mają podobieństwa dotyczące intymności do kobiet bez zaburzeń. W tym sensie kobiety z anorexia nervosa powinny być traktowane najpierw jako kobiet, które mają intymne relacje porównywalne z innymi kobietami, ale w kontekście mających zaburzenia odżywiania.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach