Psycholog WarszawaDiagnoza osoby z anoreksją 3
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Diagnoza osoby z anoreksją 3

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Diagnoza osoby z anoreksją 3 on Pią Kwi 13, 2012 9:41 pm

Admin


Admin
Diagnoza:
Osoby z anoreksją mogą myśleć, że są pod kontrolą choroby i nie chcą żadnej pomocy. Ale jeśli ty lub ktoś bliski doświadcza objawów anoreksji, ważne jest, aby szukać pomocy. Jeśli jesteś rodzicem, który podejrzewa dziecko ma anoreksję, zabrać dziecko do lekarza natychmiast. On / ona będzie zamawiać kilka testów laboratoryjnych i wykonać psychologiczną ocenę. Jeśli lekarz podejrzewa anoreksję, on lub ona może używać szydzą kwestionariusz, opracowany w Wielkiej Brytanii. "Tak" odpowiedź na przynajmniej 2 następujące pytania jest silnym wskaźnikiem zaburzeń odżywiania:
• S: "Czy czujesz się chory, ponieważ czujesz się pełna?"
• C: "Czy możesz stracić kontrolę nad tym, ile jesz"
• O: "Czy stracił ponad 13 kilogramów ostatnio?"
• F: "Czy wierzysz, że jesteś gruby, gdy inni mówią, że jesteś cienki?"
• F: "Czy jedzenie i myśli żywności zdominować swoje życie?"
Testy laboratoryjne mogą obejmować:
• badania krwi - w poszukiwaniu oznak anemii, by sprawdzić elektrolity, i sprawdzić, wątroby i nerek
• EKG - szukać zaburzenia rytmu serca
• badanie gęstości kości - w celu sprawdzenia na osteoporozę
Jeśli lekarz wykonuje diagnozę anoreksji, będzie prawdopodobnie pracować interdyscyplinarny zespół, w tym lekarza, psychologa lub psychiatry i dietetyka zarejestrowanych.
Profilaktycznej opieki:
Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania anoreksji jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i silnego wizerunku ciała od najmłodszych lat. Nie akceptuj wartości kulturowych, które umieszczą premię na cienkich, organów doskonałych. Upewnij się, że ty i twoje dzieci są wykształceni o zagrażających życiu charakter anoreksji.
Dla ludzi, którzy opracowali już anoreksja, głównym celem jest zapobiec nawrotom.
• Rodzina i przyjaciele powinny zostać wezwane, by nie skupiać się na osoby stanu lub żywności lub wagi. Nie dyskutuj anoreksję w porach posiłków, na przykład. Zamiast poświęcać posiłków do interakcji społecznych i relaksu.
• Zwracaj uwagę na oznaki nawrotu. Dokładne i częste kontrolowanie wagi i innych objawów przez lekarza może złapać problemów wcześnie.
• behawioralnej lub inne formy psychoterapii może pomóc osoba rozwijać umiejętności radzenia sobie i zmienić niezdrowe procesy myślowe.
Terapia rodzinna • może pomóc z wszelkimi problemami w domu, które mogą przyczynić się do osoby anoreksji.
Leczenie:
Najbardziej skuteczne leczenie jest połączenie psychoterapii, terapii rodzinnej i lekarstw. Ważne jest, aby osoby z anoreksją być aktywnie zaangażowane w ich leczeniu. Wiele razy osoba z anoreksją nie myślą, że wymagają leczenia. Nawet jeśli wiedzą, że potrzebne jest leczenie, anoreksja jest długoterminowym wyzwaniem, które może trwać całe życie. Ludzie są wciąż narażone na nawroty, gdy przechodzi stresujących okresów ich życia.
Połączenie zabiegów może dać człowiekowi medyczną, psychologiczną i praktyczne wsparcie, którego potrzebują. Behawioralnej, razem z lekami przeciwdepresyjnymi, może być skuteczną metodą leczenia zaburzeń odżywiania. Uzupełniające i alternatywne terapie mogą pomóc niedoborów żywieniowych.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach