Psycholog WarszawaJadłowstręt psychiczny jest zaburzeniem psychicznym 1
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Jadłowstręt psychiczny jest zaburzeniem psychicznym 1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Jadłowstręt psychiczny jest zaburzeniem psychicznym charakteryzującym zaburzenia zachowania odżywiania, ciężka siebie wywołanej utratą masy ciała i zaburzeniami psychicznymi. Osoby z anoreksją mają skrajne lęk przed przybraniem na wadze, co powoduje, że starają się utrzymać wagę znacznie mniej niż normalnie. Zrobią wszystko, aby uniknąć przybiera na wadze, w tym głodujących się lub prowadzą zbyt wiele. Osoby z anoreksją mają zniekształcony obraz ciała - myślą, że są one tłuszczu (nawet gdy są one bardzo cienkie) i nie będzie utrzymać właściwą wagę.
Anoreksja jest zaburzeniem emocjonalnym, który koncentruje się na jedzenie, ale jest próbą zmierzenia się z perfekcjonizmu i chęć objęcia kontroli przez ściśle regulujące jedzenia i wagi. Osoby z anoreksją często czują, że ich samoocena jest związana, jak cienka są.
Anoreksja jest coraz bardziej powszechne, zwłaszcza wśród młodych kobiet w krajach uprzemysłowionych, gdzie kulturowe oczekiwania zachęcają kobiety do szczupłej sylwetki. Fueled by popularnych utrwaleń z organami cienkie i suche, anoreksja ma również wpływ na rosnącą liczbę mężczyzn, zwłaszcza sportowców i tych w wojsku.
Anoreksja najczęściej dotyka nastolatków, aż 3 100 pacjentów. Mimo, że anoreksja rzadko pojawia się przed okresem dojrzewania, kiedy to robi, związane z nimi warunki psychiczne, takie jak depresja i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne zachowania są zazwyczaj bardziej dotkliwe. Anoreksja jest często poprzedzone traumatycznego wydarzenia i zwykle towarzyszą inne problemy emocjonalne. Anoreksja jest chorobą zagrażającą życiu, która może doprowadzić do śmierci z głodu, niewydolność serca, zaburzenia elektrolitowe, lub samobójstwa. Dla niektórych osób, anoreksja jest chorobą przewlekłą, która trwa całe życie. Ale leczenie może pomóc ludziom z anoreksją rozwijać zdrowszy tryb życia i unikać zmniejszone łaknienie na komplikacje.

Zobacz profil autora http://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach