Psycholog WarszawaDlaczego ludzie zostają anorektykami?
Zaburzenia odżywiania forum, objawy, przyczyny, powikłania, anoreksja i bulimia, definicja

Zaburzenia odżywiania forum, zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia, psychologia, psychiatria. Psycholog Warszawa


You are not connected. Please login or register

Dlaczego ludzie zostają anorektykami?

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Dlaczego ludzie zostają anorektykami? Empty Dlaczego ludzie zostają anorektykami? Pią Kwi 13, 2012 9:25 pm

Admin


Admin

Dlaczego ludzie zostają anorektykami?

Jedna Wspólna nieporozumieniem jest to, że ludzie stają się brakiem łaknienia, ponieważ są one self-wchłania, próżne osoby, które kładą zbyt duży nacisk na ich wygląd. Choć kultura szczupłej sylwetki, w którym żyjemy jest na pewno wpływowy czynnik w rozwoju anoreksji, to wcale nie jest jedyną przyczyną. W rzeczywistości nie ma jedyną przyczyną. Anoreksja jest odpowiedzią na złożoną mieszanki kulturowych, społecznych, rodzinnych, psychologicznych i biologicznych czynników unikalnych dla każdej osoby. Odpowiedź na pytanie "Dlaczego?" jest indywidualna wymagające głębokiej introspekcji na poziomie osobistym. Niektóre możliwości są omówione poniżej.

Jednym z powszechnie akceptowana teoria jest taka, że ​​ludzie rozwijają anoreksję, ponieważ szukać kontrolę nad sobą i swoim życiem. Jedzenie i waga mogą być kontrolowane, gdy inne aspekty życia nie może, a nawet znaczące wydarzenia, jak wychodząc z domu po raz pierwszy, rozwód, lub poważnej choroby są przykładami out-of-kontroli sytuacji, które mogą wywołać anoreksję. Ograniczenie spożycia żywności, podczas gdy w obecności kuszące żywności, skrupulatnie stosując się do uciążliwych zasad i schematów, i skutecznie schudnąć przy tak wielu innych nie wywołuje uczucia realizacji, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa. Ostatecznie jednak, anorektycy czuć nawet mniej kontroli, w miarę ich uwięziony przez zachowań i wzorców myślowych, które, mimo wysiłków, nie może zrezygnować.

Wysoki odsetek osób zmaga się z anoreksją mają historię maltretowania, zaniedbania lub innych traumatycznych doświadczeń i rozwijać anoreksję jako mechanizm radzenia sobie. W swojej książce Głód tak rozległe i głębokie (1996), Becky Thompson nie tylko omawia seksualnej i fizycznej traumy oraz ich związek z zaburzeniami jedzenia, ale też pokazuje, że żyje w biedzie, znosząc akulturacji i cierpienia rasowych, seksualnych, religijnych lub inne formy dyskryminacji są również traumatyczne wydarzenia, które mogą być czynnikami przyczyniającymi się.

Anoreksja jest skutecznym sposobem radzenia sobie z trudnej sytuacji, ponieważ służy do rozpraszać cierpiącego z bólu. Odchudzanie zapewnia konkretny cel, który wymaga energii, planowanie i wysiłku. Ilość czasu poświęcanego liczenie kalorii, ćwiczenia fizyczne, a myślenie o jedzeniu jest czas spędzony nie myśleć o bólu. Również wielu anorektycy doświadczyć "wysoki", gdy są one w niskiej wagi, ponieważ tylko tam czują poczucie siły i sukcesu. Oprócz ograniczeń żywności, pójścia na łatwiznę może zarówno znieczulenia i zapewniają komfort. Medyczne teoria sugeruje, że spożycie węglowodanów zwiększa poziom serotoniny w mózgu, co z kolei łagodzi uczucie depresji. Podobnie spożywanie pokarmów słodkich lub tłustych tendencję do wzrostu poziomu endorfin, które mają naturalny leki przeciwbólowe (s. Marks 88-89). Tak więc określenie "jedzenie jest lek" może mieć ważność dla niektórych osób.

Dla młodych mężczyzn i kobiet, anoreksja może być sposobem radzenia sobie z zamieszania zmiany społeczne role. Te dni, trudno jest się dowiedzieć, czy bycie kobietą oznacza opiekuńcze lub stwierdzających, w domu lub w pracy, niezależne lub zależne, itp. Ponadto, pomimo postępów gospodarczych i politycznych, nienaturalnie cienkie ciała nadal być wykorzystywane do sprzedaży produktów i life-style, sugerując, że "prawo ciało" przyniesie szczęścia, sukcesu i lepszego życia. Kobiety na skraju kobiecości otrzymać niejednoznaczne, "Możesz być cokolwiek chcesz być, ale lepiej być chuda." Młodzi mężczyźni, których role są również w ruchu, twarzy podobnych konfliktów, czy powinny one być w pracy lub w domu, wrażliwej lub trudne, twórca żywiciela rodziny lub chleb. Oni także są narażone na obrazach doskonałego typu ciała, mięśni, dopasowanie i chudego ponownie, nie tłuszcz. Anoreksja może być sposobem na odroczenie lub uniknąć nieporozumień, co to znaczy być współczesny mężczyzna lub kobieta.

Utraty wagi to także sposób dla niektórych kobiet, aby uniknąć rozwoju w dojrzałe istoty seksualne, w efekcie pozostać w ciele dziecka bez potrzeby bliskości i odpowiedzialności, które towarzyszą dorosłości. Na przykład, przeżył seksualnego może czuć się bezpieczny i logicznie powód, świadomie lub nieświadomie, że ciało, które przypomina preadolescent nie jest już seksualnie pożądane lub atrakcyjne. Dla niej utrata wagi może okazać się sposobem na ochronę siebie tak, że będzie mniej podatny na ataki.

Rodziny są często czynnikiem w rozwoju lub utrzymania zaburzeniami jedzenia, choć czasami trudno jest określić, czy dysfunkcja rodziny jest przyczyną czy skutkiem. Nie może być skłonność do zaburzenia odżywiania, w rodzinach z wywiadem depresja czy alkoholizm lub którzy nakładają faktyczną lub domniemaną zasady i oczekiwania na dzieci. Obsesja na punkcie jedzenia i wagi może być skutecznym sposobem na "znikają" z tych nieszczęśliwych sytuacjach rodzinnych lub w przeciwieństwie do podjęcia uwagę od innych problemów w domu. Niektórzy anorektycy złagodzić swój dyskomfort poprzez kontrolowanie lub manipulacji wokół nich. Na przykład, nie jest niczym niezwykłym dla anorektyków zrobić wszystkie zakupy i gotowanie dla gospodarstwa domowego, a głodujący siebie.

Ojciec / dziecko i matka / dziecko relacje są często kluczowe znaczenie dla rozwoju zaburzeń odżywiania. "Głód Ojciec" to termin, który odnosi się do pustki doświadczają dzieci, których ojcowie są fizycznie lub emocjonalnie nieobecna, co stwarza pustkę w strukturze rodziny. Dla dzieci i młodzieży u progu dorosłego ról, brak ojca do prowadzenia i uspokoić ich może doprowadzić do nierealistycznego obrazu własnego ciała, lęków żywności i niepewności na temat ich roli i seksualności początkujący. (Maine 1991)

Anoreksja może również rozwijać w odpowiedzi na matkę / dziecko relacje, które były zbyt blisko. Związki takie jak te utrudniają syn lub córka rośnie w ich własnej, odrębnej tożsamości na odpowiednim etapie rozwoju. Dziecko może czuć się jakoś odpowiedzialny za ich matki szczęścia czy może bać się pozostawienia jej ochronę żyć w co oboje postrzegają jako wrogim światem zewnętrznym. Matki czasami mają problemy z puszczania, jak również, gdy ich tożsamość opiera się na potrzebne jest. W wielu z tych przypadków, anoreksja symbolizuje próbę przez dziecko, aby stać się autonomiczna jednostka, z granicami wystarczająco silny, aby utrzymać się intruza.

Ponadto, członkowie rodziny, którzy dieta lub pisania obraźliwych uwag o grubych ludzi wyraźnie dostarczyć wiadomość, że grubość jest ważna. W niektórych takich przypadkach anoreksja może być wynikiem konkursów odchudzania między członkami rodziny lub sposób na jednego członka, który jest ignorowane, aby was widzieli i słyszeli. Utrata masy ciała sprawia, że ​​czują silny i specjalnych, zapewniając im poczucie wartości, które mogłyby być nieobecny. Często mówi się, że zaburzenia jedzenia jest sposobem na powiedzenie czegoś z ciałem, które nie może być powiedziane w słowach, i to zwłaszcza w rodzinach, gdzie linie komunikacyjne nie są zawsze otwarte.

Odchudzanie stało się nieszczęście zjawiskiem kulturowym, zwłaszcza dla kobiet i dziewcząt, których samo zdjęcie jest często ściśle związane z ich obraz ciała. W zależności od konkretnej diety, żywność zostały zakwalifikowane jako "dobre" lub "złe" i stają się one dobre czy złe dla ich jedzeniu. Czasami wystarczy jeden krytyczny komentarz z znaczącej osoby, takie jak trener, rodzic lub przyjaciela, aby rozpocząć ograniczanie zachowań. Przy sprzyjających okolicznościach, takich jak wcześniej wspomniano, dieta może łatwo stać się chorobą.

Niestety, wiadomość, że cieńszy jest lepszy dotyka coraz młodszych dzieci. Jedno badanie z czwartej klasy dziewczynki informuje, że 80% już dieted. Wiele młodych dziewcząt nie są świadomi, że będą one naturalnie przybrać na wadze w okresie dojrzewania, i zaczynają ograniczać ich spożycia w czasie, kiedy przyroda przygotowuje je do porodu i szczególnie trzeba się rozwijać. Dla wielu dieta jest przebrany za zdrowego odżywiania, jak wtedy, gdy dieta wegetariańska jest manipulowany uwzględnić tylko jabłek i pomarańczy lub gdy Plan jedzenie zawiera niewielki lub żaden tłuszczu w ogóle. Zbyt często, nawet gdy ich waga spada poniżej pewnego punktu, wiele dziewcząt ma problemy z widzeniem swoich ciał realistycznie i twierdzą, że są one nadal tłuszczu.

Osoby z anoreksją są często określane jako dzieci były po modelu, który zawsze robił to, co od nich oczekuje. To ma odwrotną stronę, bo oddanie na potrzeby bliźnich pierwsze, te dzieci nie rozwijają odpowiedniego poczucia jaźni. Ta niska samoocena może leżeć u podstaw innych cech, takich jak perfekcjonizm, odmowa własnych potrzeb i zatwierdzenia poszukiwania, z których wszystkie są integralnymi objawy anoreksji. To pragnienie proszę, w połączeniu z początkiem rozwoju seksualnego i przekonywania wartości kulturowych, stawia nastolatków szczególnego ryzyka.

Ważne jest, aby pamiętać, że różni ludzie rozwój anoreksji z różnych powodów, i co może być prawdą dla jednej osoby może nie być dla innej. Niezależnie od powodów, zasługują na wysłuchanie, szacunek, zbadane, a zająć.

Oto niektóre z przyczyn, że nasi współpracownicy oddali do ich zaburzeń odżywiania:

Moje dzieciństwo było bardzo przerażający i pełen bólu. Anoreksja pomógł mi być nieświadomi moich uczuć, chce i potrzebuje, aby przetrwać.

Problemy żywnościowe izolowane mnie od siebie i innych. Skupiając się na żywności i wagi trzymał mnie z widząc, jak straszne moje życie rodzinne było naprawdę.

Skupiając się na moim ciele pomógł mi uniknąć większości najpilniejszych problemów, takich jak smutek zdrowia malejącej bliskich, konfliktów małżeńskich / wychowawczego i poczucia porażki.

Mojego ojca emocjonalna wyraźnie przyczynił się do mojej choroby. Mam teraz zdystansował się emocjonalnie z rodziną pochodzenia. To było bolesne, ale konieczne. Moja odzyskiwania zależało na mojej odmowy nadal tolerować niedopuszczalnego zachowania.

Kiedyś anoreksję, aby ukryć się od rzeczywistych problemów, takich jak problemy w związkach, niskie poczucie własnej wartości, samotności i nieśmiałości.

Cienkość budujący zaufanie, uwagi działalność. Ku mojemu anorexic siebie, cienki był odpowiedzią na wszystkie moje problemy. Cienka dał mi to, co ja pragnął najbardziej uwagę. Moja anoreksję siebie nie był w stanie zobaczyć, że cienki przyniósł fałszywe zaufanie i to zaufanie (nie rzadkość), które doprowadziło do przyjaźni, daty, itp.

https://zaburzeniaodzywiania.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach